проведення 2-ї ліги чемпіонату України з хокею із шайбою в м. Києві серед аматорських команд сезону 2024-2025 рр.
Терміни, що використовуються:
Громадська організація «Українська аматорська хокейна ліга», що створена для побудови єдиної вертикалі аматорського хокею України та загальної популяризації цього виду спорту
Федерація хокею України
Чемпіонат м. Києва з хокею серед аматорів
Самостійна першість, що проводиться в рамках загального Чемпіонату, в якому команди поділено відповідно географічного положення та додаткових домовленостей щодо проведення ігор
Хокейний матч Чемпіонату, що проводиться у відповідності до затвердженого розкладу проведення ігор
Спортивний Дисциплінарний комітет (СДК) - орган, що здійснює нагляд за суддівським корпусом, а також вирішує дисциплінарні питання відповідно до Регламенту та Правил гри в хокей. СДК складається з: генерального менеджера УАХЛ, Спортивного директора, Голови Суддівського корпусу і Головного Судді змагань УАХЛ, які здійснюють оперативний контроль за якістю суддівства на матчах.
Рада Представників команд (РПК) - орган, створений для вирішення спірних питань, що виникають у кожному конкретному дивізіоні під час проведення Чемпіонату, які неможливо вирішити на підставі цього Регламенту. Рада Представників Команд складається з представників від команд, що беруть участь у дивізіонах. Від кожної команди, до початку Чемпіонату, до Ради делегується по одному представнику
Визначений та погоджений на рівні Ліги (УАХЛ та РПК) термін(-и), в рамках якого(-их) можливі проведення змін в складах команд-учасників згідно з офиційних заявок від адміністрацій команд
Стаття 1. Дія регламенту.
1.1. Діючий Регламент визначає порядок проведення першості 2-ї ліги чемпіонату України з хокею із шайбою в м. Києві серед аматорських команд сезону 2024-2025 років.
1.2. Регламент є локальним нормативним актом.
Стаття 2. Мета проведення чемпіонату.
Чемпіонат України з хокею із шайбою серед аматорських команд проводиться з метою:
2.1. Масового розвитку та популяризації аматорського та ветеранського хокею.
2.2. Зміцнення спортивних зв’язків між хокейними спільнотами.
Стаття 3. Керівництво проведення чемпіонату.
3.1. Чемпіонат Києва серед аматорів проводиться УАХЛ із всебічним сприянням та під загальним контролем ФХУ.
3.2. Керівним органом Чемпіонату є УАХЛ.
3.3. Дорадчим органом Чемпіонату є РПК.
3.4. Для проведення Чемпіонату УАХЛ призначає генерального менеджера Ліги, що координує всі аспекти діяльності Ліги згідно Регламенту та у відповідності до рекомендацій РПК.
3.5. Розгляд протестів команд та прийняття рішень щодо дисциплінарних санкцій до учасників чемпіонату покладається на Спортивно-Дисциплінарний комітет (СДК) УАХЛ.
Стаття 4. Учасники, строки та формула проведення чемпіонату.
4.1. Учасниками Чемпіонату є аматорські хокейні команди, які подали заявку у відповідності до Регламенту проведення Чемпіонату.
4.2. Формула проведення затверджується перед початком Чемпіонату рішенням РПК та УАХЛ.
4.3. По закінченню регулярної частини Чемпіонату, проводиться плей-офф раунди відповідно до місць, зайнятих командами в Чемпіонаті.
Стаття 5. Допуск до участі в чемпіонаті.
У чемпіонаті беруть участь хокеїсти:
5.1. Які мають тільки Статус, що дозволяє приймати участь в іграх Чемпіонату (Ст. 7 та 8 Регламенту), та яким на початок проведення регіональних чемпіонатів або чемпіонату м. Києва виповнилося 18 років. Допуск гравців віком молодших 18 років не дозволяється.
5.2. Команди грають складами згідно заявок на регіональний чемпіонат або чемпіонату м. Києва.
5.3. Кожен гравець зобов’язаний мати медичне страхування та дозвіл лікаря або письмову відмову від претензій до організаторів у випадку нанесення шкоди здоров’ю.
5.4. Спортивно-дисциплінарний комітет (СДК) перевіряє заявку кожної команди і здійснює допуск гравців до участі в чемпіонаті.
5.5. Термін подачі попередніх заявочних листів до 01.08.2024 р.
5.6. Термін подачі остаточних заявочних листів до 01.09.2024 р.
Стаття 6. Оформлення заявочних документів.
6.1. Команди надають до оргкомітету чемпіонату наступні документи:
6.1.1. Оригінал і копію заявочного листа в надрукованому вигляді встановленого зразка (додаток №1), підписаної адміністратором (тренером) команди. У заявочному листі обов'язково фото кожного гравця.
6.1.2. Фотографії гравців в електронному вигляді встановленого формату (додаток №2).
6.1.3. Оригінал і копію страхового полісу (або письмову відмову від відшкодування нанесеної шкоди).
6.1.4. Оригінал і копію допуску медичного закладу або письмову відмову від відшкодування нанесеної шкоди).
6.1.5. Оригінал і копію документа, що засвідчує особу.
6.2. У заявці може бути вказано до 22 гравців, включаючи воротарів, але не менше 11 (десять польових і воротар).
6.3. На кожну гру подається окрема заявка в письмовому вигляді. У заявці на гру може бути вказано до 22 гравців, включаючи воротарів, але не менше 11 (десять польових і воротар).
6.4. Регіональні федерації хокею за підписом керівника федерації надають оргкомітету лист, яким підтверджують участь чемпіона області в фінальній частині чемпіонату України, а також разом із заявкою команди подають:
6.4.1. Заявку команди на початок чемпіонату;
6.4.2. Заявку команди на час закінчення чемпіонату;
6.4.3. Протоколи матчів команди в чемпіонаті.
Стаття 7. Визначення статусу гравця.
7.1. Майстер:
Гравець, який мав професійний контракт будь-якого рівня, або колись грав за національну збірну України або ін. країн (юнаки, юніори, дорослі), або брав участь у матчах команд 1 або 2 ліги під егідою IIHF.
7.2. Майстер-ветеран:
Гравець, якому на момент проведення Чемпіонату виповнилося 55 років та який мав професійний контракт будь-якого рівня, або колись грав за національну збірну України або ін. країни (юнаки, юніори, дорослі), або брав участь у матчах команд 1 або 2 ліги під егідою IIFH.
7.3. СПШ:
Гравець, який займався в СДЮШОР (ДЮСШ) з хокею з шайбою ФХУ або аналогічних дитячих шкіл після досягнення ним 14-ти років.
7.4. СПШ-ветеран:
Гравець, якому на момент проведення Чемпіонату виповнилося 45 років та який займався в СДЮШОР (ДЮСШ) з хокею з шайбою ФХУ або аналогічних дитячих шкіл після досягнення ним 14-ти років.
7.5. Аматор:
Всі інші гравці, що не підпадають під формулювання пп. 7.1-7.4.
7.6. У разі якщо під час Чемпіонату виявляється невідповідність гравця до присвоєного йому попереднього статусу, статус гравця змінюється відповідно до його фактичного. Перегляд статусу може бути здійснений протягом усього чинного Чемпіонату. Перегляд статусу відбувається як автономно за рішенням СДК, так і з письмової заяви команди про перегляд статусу гравця. При цьому заява, як така, не є підставою для автоматичної зміни статусу.
7.7. У разі виявлення непереборної розбіжності щодо статусу гравця (ів), статус гравця (ів) може бути скоригована на СДК шляхом проведення голосування за участю генерального менеджера Ліги та РПК. При цьому СДК залишає за собою право, не змінюючи статусу гравця, призупинити його участь у цьому Дивізіоні.
Стаття 8. Дивізіони та допуск гравців
8.1. До заявки команд дивізіону 2-А «Лідер» допускаються гравці зі статусом «Майстер», «Майстер-ветеран», «СПШ», «СПШ-ветеран», «Аматор».
8.2. До заявки команд дивізіону 2-Б «Аматор» допускаються гравці зі статусом «Майстер-ветеран», «СПШ-ветеран», «Аматор».
8.3. Дивізіон 2-А «Лідер» - Чемпіонат для сформованих команд, що складаються в основі своїй з гравців усіх рівнів Статті 7 Регламенту з наступним лімітом на участь в матчі:
8.3.1. Не більше 5-х зі статусом «СПШ».
8.3.2. Не більше 1-го зі статусом «Майстер».
8.3.3. В цілому не більше 5-ти гравців зі статусом «СПШ» та «Майстер» на гру.
8.3.4. Гравці інших статусів – без обмежень.
8.4. 2-Б «Аматор» - Чемпіонат для сформованих команд, що складаються в основі своїй з гравців усіх рівнів Статті 7 Регламенту з наступним лімітом на участь в матчі:
8.4.1. Не більше 2-х зі статусом «СПШ-Ветеран».
8.4.2. Не більше 1-го зі статусом «Майстер-Ветеран».
8.4.3. В цілому не більше 2-х гравців зі статусом «СПШ-Ветеран» та «Майстер-Ветеран» на гру.
8.4.4. Гравці статусу «Аматор» – без обмежень.
Стаття 9. Порядок заявлення гравців.
9.1. Кожен індивідуальний гравець може бути заявленим тільки за одну команду Дивізіону.
9.2. Гравці, не внесені до офіційної заявки команди, не мають права виступати за команду і виходити на лід у складі команди.
9.3. Дозаявки під час проведення Чемпіонату можливі в рамках Дозаявочних вікон.
9.4. Дозаявки під час проведення фінального розіграшу чемпіонату України з хокею серед аматорів заборонені.
9.5. Заявка та дозаявка подається тільки офіційно визначеним адміністратором команд на адресу УАХЛ.
9.6. Термін обробки заявки – від закриття заявочного вікна до дати початку наступного календарного туру ігор Чемпіонату.
Стаття 10. Умови та порядок проведення турніру.
10.1. Ігри Чемпіонату проводяться за офіційними правилами гри в хокей, затвердженим МФХ (IIHF), але без застосування силової гри та без використання правила прокидання шайби під час гри (не фіксуються).
10.2. Всі учасники чемпіонату зобов'язані знати і виконувати офіційні правила гри і вимоги чинного Регламенту.
10.3. За прояв грубості (бійка, нанесення травм, навмисне нанесення травм, образу арбітрів, тощо) - СДК приймає рішення по кожному гравцеві індивідуально після закінчення ігрового туру.
10.4. Ігри проводяться згідно календаря, розробленого УАХЛ і затвердженого РПК.
10.5. Команда, що знаходиться у розкладі першою є господарем.
10.6. Тривалість гри: 3 періоди по 20 хв. брудного часу, з 1 хв. перервою між періодами, з 5 хв. розминкою.
10.7. При мінімальній перевазі однієї із команд, чи при нічийному рахунку останні дві хвилини третього періоду-чистий час.
10.8. За участь в грі незаявленого гравця, або заявленого в іншому статусі, команді зараховується технічна поразка (рахунок 0:5).
10.9. Команді, яка не з'явилася на гру, або запізнилася до початку гри більш ніж на 15 хвилин без поважних причин зараховується поразка (0:5), а команді-суперниці перемога (5:0).
10.10. Організатор Чемпіонату зобов'язується забезпечити постійне перебування медичного персоналу на льодовій арені для надання першої невідкладної медичної допомоги.
10.11. Організатор чемпіонату НЕ НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ за здоров'я учасників, а також отримані ними травми, як під час ігор, так і за межами льодової арени.
Стаття 11. Визначення результатів чемпіонату.
11.1 .За перемогу в основний час команді нараховується 2 очки,
11.2. За поразку в основний час – очки не нараховуються.
11.3. У разі рівності очок у двох і більше команд по кінцевим результатам регулярного Чемпіонату перевага надається команді по наступних приоритетах:
11.3.1. За результатами особистих зустрічей;
11.3.2. Яка має кращу різницю забитих і пропущених шайб у всіх матчах;
11.3.3. Яка має найбільшу кількість перемог у всіх матчах;
11.3.4. При рівності всіх показників, місця команд визначаються жеребкуванням.
Стаття 12. Складові частини Чемпіонату України
1-й етап – Регулярний груповий, двоколовий - кожна команда зіграє з кожною командою по два рази.
2-й етап – Плей-офф.
Стаття 13. Обов’язки та відповідальність хокеїстів, тренерів та інших офіційних представників команд.
13.1. Керівники та адміністратори хокейних команд, тренери, хокеїсти та інші офіційні особи, які беруть участь в Чемпіонаті, зобов'язані виконувати всі вимоги чинного Регламенту і офіційних правил гри в хокей, дотримуючись при цьому дисципліни, організованості, поваги до суперників і глядачів.
13.2. Представникам команд забороняється входити в суддівську кімнату.
13.3. Команди які приймають участь у грі, зобов'язані за п'ятнадцять хвилин до початку гри подати в суддівську бригаду в надрукованому вигляді склад команди на гру з інформацією про номери, амплуа і статус хокеїстів.
13.4. Під час проведення гри, команди-учасниці керуються правилами та вимогами встановленими на Льодовій Арені.
13.5. Представники команд, до закінчення гри зобов'язані повідомити судді-секретарю прізвища кращих гравців матчу своїх команд.
13.6. Представники команд після закінчення гри зобов'язані підписати протокол гри.
Стаття 14. Суддівство на матчах Чемпіонату України.
14.1. Матчі обслуговують судді ФХУ.
14.2. Після закінчення матчу головний суддя матчу зобов'язаний отримати від секретаря матчу офіційний протокол, перевірити, зробити відповідні записи і підписати його.
Стаття 15. Фінансові та організаційні умови.
15.1. Оплата оренди льодового майданчика здійснюється за рахунок внесків команд-суперниць.
15.2. За рахунок організаторів (спонсорський внесок) здійснюється:
15.2.1. Роботи суддівської бригади.
15.2.2. Відеотрансляція гри (при наявності технічної можливості).
15.2.3. Протоколювання матчу.
15.2.4. Інформаційний супровід в мережі інтернет на сайтах ФХУ та УАХЛ.
Стаття 16. Вимоги до форми команд.
16.1. Участь у грі беруть гравці команди в светрах одного кольору.
16.2. Светр обов'язково повинен мати на спині номер, під яким хокеїст записаний в заявочному листі на гру.
Стаття 17. Порядок подання та розгляду протестів.
17.1. Керівники команд, які беруть участь в чемпіонаті, мають право подати протест в Спортивно-Дисциплінарний комітет у разі, якщо є підстави для:
17.1.1. Анулювання результату матчу у зв’язку з порушеннями вимог даного Регламенту або / та Правил гри в хокей;
17.1.2. Заліку одній з команд технічної поразки.
17.2. Протест подається протягом тридцяти хвилин після закінчення матчу в письмовій формі та розглядається СДК до дати наступного календарного туру.
17.3. Факт подачі протесту фіксується в офіціальному протоколі гри, з коротким зазначенням головної підстави.
17.4. До протесту повинні додаватися документи або факти, які, на думку заявника протесту, свідчать про наявність підстави для анулювання результату матчу і заліку одній з команд технічної поразки.
17.5. При розгляді протесту СДК має право на свій розсуд:
17.5.1. Запрошувати на свої засідання зацікавлені сторони;
17.5.2. Прийняти рішення без заслуховування зацікавлених сторін, на підставі наявних документів і матеріалів.
17.6. При подачі протесту на участь в матчі хокеїстів, відсутніх в заявочному листі, а також заявлених під невідповідним статусом або прізвищем проводиться ідентифікація цих хокеїстів, в присутності представника команди, яка подає протест. Головний суддя і секретар гри мають право перевірити документи цих гравців для звірки з заявочним листом. Результат перевірки заноситься в офіційний протокол матчу.
17.7. За результатами розгляду протесту може бути винесено одне з таких рішень:
17.7.1. Про задоволення протесту, анулювання результату матчу і заліку одній з команд, яка брала участь в матчі, технічної поразки;
17.7.2. Про відмову в задоволенні протесту;
17.8. Рішення за результатами розгляду протесту, в своїй мотиваційній частині повинні містити підстави, за якими воно винесено.
17.9. Рішення за результатами розгляду протесту, вступає в силу негайно і доводиться до відома команд, які брали участь в матчі та публікується на офіційному сайті турніру.
17.10. Скарги на рішення СДК не приймаються і не розглядаються.
Стаття 18. Нагородження переможців, призерів та учасників.
18.1. Команда, яка посіла 1-е місце за підсумками плей-офф Чемпіонату України нагороджується перехідним Кубком.
18.2. Команди учасниці турніру нагороджуються призами.
18.3. Після закінчення чемпіонату визначаються переможці в номінаціях:
18.3.1. Кращий бомбардир;
18.3.2. Кращий воротар;
18.3.3. Кращий захисник;
18.3.4. Кращий нападаючий;
18.4. Визначається MVP гравець чемпіонату.
18.5. Інші номінації, які визначаються спеціальними призами, які нагороджуються спеціальними нагородами.
Стаття 19. Відповідальність команд
19.1. Представники команд зобов'язані ознайомитись з Регламентом проведення 2-ї Ліги Чемпіонату України з хокею із шайбою серед аматорських команд сезону 2024/2025 рр.
Стаття 20. Згода з умовами регламенту
20.1. Участь команди в чемпіонаті є підтвердженням згоди команди з умовами даного Регламенту.
Щоб відправити заявку на участь у чемпіонаті, напишіть нам на email або зателефонуйте:
Email: contact@uahl.org
Номер телефону: +38 068 353 35 53
Старт турніру: жовтень 2024.